2016 Yılbaşı Makyaj Önerileri

Yazar 26 Aralık Cumartesi 2015

Yılbaşı gecesinde nasıl bir tarz yaratmak istiyorsunuz? Partinin cool kızı mı yoksa zarif ve sade kadın mı? Yılbaşı gecesi, giyeceğiniz elbise kadar önemli olan bir detay da saç ve makyaj seçiminizdir. Abartılı ya da kötü yapılmış bir makyaj, yılbaşı gecesinde tüm güzelliğinize gölge düşürebilir. Sade ve çok doğal görünen bir makyaj da yılbaşı gibi eğlenceli bir gece için biraz fazla özensiz kaçabilir. Bu durumda, her ikisinin de ortasını yakalamalısınız. Peki, makyaj uzmanları bu konuda ne söylüyor? O gece nasıl bir makyaj yapmak gerekiyor? İşte 2016 yılbaşı makyaj önerileri…
2016-yilbasi-makyaj-onerileri-1
2016 yılı başlamadan önce, trendleri çoktan belirlendi. Moda dünyasını etkisine alacak renkler arasında bu yıl, özellikle de bu kış bordo, yeşil ve mavi tonları olacak. Bu kış mavi ve yeşilin birçok tonu ile tanışmaya hazırlıklı olun. Yeni yılın modasına ayak uydurmak için, 2016 yılbaşı gecesi için bu renkleri kullanarak başlayabilirsiniz. Açık mavi ile lacivert tonlarının birlikte kullanıldığı simli bir göz makyajı yılbaşı gecesi için doğru bir seçenek gibi görünüyor. Tabi mavi göz makyajı yapabilmek için kıyafetinizin de ona uygun olması gerekiyor. Parti ve davet gibi organizasyonlar için siz de siyahın asaletinden vazgeçemeyenlerdenseniz, bu makyaj önerilerini gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Hem makyaj artistleri de 2016 yılbaşı makyaj önerileri arasında mavi ve yeşile sıkça yer veriyor.
2016-yilbasi-makyaj-onerileri-2
Kahverengi ya da siyaha yakın bir göz rengine sahipseniz, mavinin birbirinden güzel tonları ile gözleriniz renkliymiş havası yaratabilirsiniz. Özellikle lacivert bu konuda oldukça başarılı. Siyah eyeliner yerine açık mavi bir eyeliner sürmek de yılbaşı partisi için abartılı değil, eğlenceli bir seçim olacak.
2016-yilbasi-makyaj-onerileri-3
Eyeliner üzerine de krem farlardan (Bu kez daha koyu bir mavi) uygulayarak, hem göz kapağınızda renk geçişi sağlayacak, hem de bakışlarınıza anlam kazandıracaksınız. Gösterişli bir göz makyajı tercih edecekseniz, dudaklarda sadeleşmeniz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi 2016 yılbaşı makyaj önerilerinde de tek bir bölgenin ön plana çıkarılması gerektiği söyleniyor. Aynı anda hem kırmızı bir ruj hem de parlak bir göz makyajı, zarif değil komik görünmenize neden olabilir.
2016-yilbasi-makyaj-onerileri-4

Bir önceki yazımız olan Kusursuz Kaş Makyajı başlıklı makalemizde kaş farı, kaş farı nasıl sürülür ve kaş makyajı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir