2017 Yazının Moda Trendleri

Yazar 12 Şubat Pazar 2017

Tek omuzu açıkta bırakan elbiseler ve bustiyerler, bele oturan etekler, asimetrik kesimler bu yaza damgasını vuracak. 2017 yazının trendlerinden derlediklerimiz…

Sarının 50 tonu…

İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonlarında sarının farklı tonlarını göreceğiz. Roksanda, Moschino ve Fendi gibi ünlü markaların koleksiyonlarındaki parçalarda sıkça gördüğümüz sarının tonları önümüzdeki yazın sokak modasına yansıyacak.

Etek ve bustiyer ikilisi

Etek ve büstiyer ikilisi, yaz trendleri arasında izlerini bıraktı. Ancak önümüzdeki yaz aylarında sıra, pantolon ve üst takımlarda olacak. Céline, Jil Sander ve Rosetta Getty gibi markaların Resort 2017 koleksiyonlarında da gördüğümüz bu pantolon-üst ilikisini minimalist bir çizgide yaz kombinlerinde göreceğiz.

Çizginin gücü

Yazın etkisini göreceğimiz diğer trend çizgiler olacak. Tasarımlara barkod etkisi yaratacak çizgiler, kıyafetlerin dışında çantalara da renkler ile kendisini yansıtacak gibi duruyor. Banana Republic, Red Valentino, Altuzzara gibi markaların parçalarında sıkça göreceğiz.

Haki etkisi

Modacıların kreasyonlarında sıkça yer verdiği haki yeşili tonunun bu yıl da yıldızı parlayacak… Safari etkisi sokağa yansıyacak.

80’ler göz kırpıyor

Bornoz, trençkot, 80’lerin disko akımını anımsatan tek omuzu açıkta bırakan tasarımları bu yıl sıkça göreceğiz.

Banker Çizgisi

Wall Street’den ilham alan modacılar aceleyle işe koşturan kadınlara atıfta bulunuyor. Tanya Taylor, DKYN, Rag & Bone’nin tasarımları bu tarzı en güzel yansıtanlardan…

Tek omuz açıkta

Modası geçmiş gibi duran tek omuz açıkta tarzı bu yaz sıkça görülecek… CG, Monse, Tibi gibi tasarımcılardan takip edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan FOSSIL İLKBAHAR 2017 SAATLERİ “LESS IS MORE” KONSEPTİYLE KARŞIMIZDA başlıklı makalemizde 2017 fossil, aksesuar ve fossil saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir