Bırakın ‘Les Blés de Chanel’ Sizi Sarmalasın

Yazar 3 Mart Cuma 2017

Chanel’in ilhamını buğday tarlalarından alan yeni mücevher tasarımları ‘Les Blés de Chanel’ koleksiyonu mücevher tutkunlarını büyülüyor.

Kırsalda büyüyen ve zamanla doğayla güçlü bir bağ kuran Gabrielle Coco Chanel çocukluğunun ilk yıllarından itibaren buğdayın kendisine şans getirdiğine inanmış. Öyle ki, buğday Chanel’in tasarımlarında vazgeçemediği bir motif haline gelerek hayatı boyunca tasarladığı aksesuarlarına ilham kaynağı olmuş. Paris’te yaşadığı yıllarda evini buğdayın çeşitli biçimleriyle bezemiş olan Chanel’in oturma odasından şöminesine kadar her yerde buğday izlerini görebilmek mümkün. 1947 yılında Salvador Dali onun için ‘Ear of Wheat’  adlı eseri yaratmış.

Chanel’in mütevazi köklerinden ilham alınarak hazırlanmış 62 parçadan oluşan bu değerli koleksiyon geçtiğimiz yaz ‘Paris’in ünlü  Vendome Palası’nda görücüye çıktı. ‘Les Blés de Chanel’ geçtiğimiz günlerde ise New York’un ünlü Chanel mağazasında tanıtıldı. Parlak sarı safirler, görkemli zümrütler ve özel kesimli elmaslarla bezeli buğday demetleri konukların gözlerini kamaştırırken izleyenleri buğday hasatına götürüyor. Öyle ki; bileklerinizi saran buğday, parmaklarınızla bütünleşip boynunuza uzanırken tarlada esen rüzgarı teninizde hissettiriyor.

Sizi koleksiyondan seçtiğimiz parçalarla baş başa bırakıyoruz.

Yazının kaynağı: www.luxurylondon.co.uk’dan alınmıştır.

Bir önceki yazımız olan MICHAEL KORS 'The Walk' kampanyası ile baharın gelişini kutluyor! başlıklı makalemizde michael kors 2017 bahar koleksiyonu, michael kors sokak modası ve the walk kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir