Cartier’den yeni ‘Libre’ koleksiyonu

Yazar 4 Aralık Pazartesi 2017

Oval şeklinin feminen güzelliği, Cartier Libre Koleksiyonu’nda yeniden yorumlandı. Oval saatin bu yeni sanatsal formu,  gizli anlamları da beraberinde getiriyor. Ocak 2018’de Cenevre’de gerçekleşecek Salon International de la Haute Horlogerie’de tanıtılacak olan yeni koleksiyon, Cartier’nin ikonik koleksiyonlarının karakterlerine yepyeni bir açıdan bakıyor.

Cartier Libre Koleksiyonu, Maison de Cartier’nin imza saat koleksiyonlarının şekillerini yeniden yorumlama tutkusuyla ortaya çıktı. Ikonik koleksiyonların boyutları uzatıldı, küçültüldü, özgür ve yaratıcı zanaatkarların elinde fantazi objelerine dönüştürüldüler. Bugüne kadar görülmemiş şekiller, Baignoire ve Crash saatlerinde ekolandı. Boyutları kural bozan şekiller alan bu saatlerde hacim vurgulanırken, çizgileri uzatıldı. Cartier repertuarını daha da karıştırmak amacıyla değerli taşlar ve kontrast renkler, bu koleksiyonda nefes kesici feminen ve minalimist tasarımlarla buluşan maceralara uzanıyor. Cartier Libre ile ortaya çıkan estetik, bugüne kadar hiçbir estetik anlayışına benzemiyor; tamamen kategori dışı görsel bir şölen. Görünür olan veya sadece saat uzmanlarının gözünü yakalayan Cartier kodları, koleksiyonun tüm parçalarında mevcut. Bu kodlar, sahihlik garantisi.

Sonuç; radikal, aykırı, paradoksal olduğu kadar zarafet ve aşırılık arasındaki tansiyonu yaşatan bir saat koleksiyonu. Limitli sayıda üretilen ve özel olarak numaralandırılan bu 5 saat, tek bir tanımda buluşuyor; anında fark edilen Cartier imzasında.

Bir önceki yazımız olan Michael Kors ile yeni yıl ışıltısı başlıklı makalemizde lüks yılbaşı ve michael kors 2018 yeni yıl koleksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir