Chalayan koleksiyonu GIZIA GATE’te

Yazar 6 Kasım Pazartesi 2017

Dünyanın en önemli 100 moda tasarımcısı arasında gösterilen, İngiltere’de 2 yıl üst üste yılın moda tasarımcısı ödülü kazanan, modanın dahisi Hüseyin Çağlayan’ın Chalayan FW 2017/18 kadın koleksiyonu Gizia GATE’ de yerini aldı.

Hüseyin Çağlayan, sonbahar kış koleksiyonunda “Yeni yaşam biçimleri kurmak“ düşüncesinden yola çıkarak giderek yalnızlaşan, rengini kaybeden ve izole bir hayat süren insanları anlatıyor. Sakin, düz ve yalın çizgileri barındıran tasarımlar, kolektif ruhunu kaybetmeyen geleneksel Yunan kültüründen besleniyor. Siyahın ve koyu tonların hakim olduğu koleksiyonda omuzlardan düşen siyah kaşmir elbiseler, blazer ceketler, bol pantolonlar yer alıyor. Koleksiyonda yün, keçe ve baskılı kadife kumaşlar kullanılıyor.

Gizia Gate, Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde merakla takip edilen Türk tasarımcıların yanısıra aksesuar, çantada her sezon tasarımları ve kalitesiyle fark yaratan global markaları moda takipçilerinin beğenisine sunuyor.

 

Bir önceki yazımız olan Eclectic Concept Store'da deri tasarım şıklığı başlıklı makalemizde aksesuar, deri kıyafet ve Eclectic Concept Store tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir