Cilt bakımının olmazsa olmazı toner!

Yazar 5 Kasım Pazartesi 2018

Günlük cilt bakım rutininde çoğu zaman atlanan veya önemsenmeyen toner kullanımı aslında cildin ihtiyacını karşılayacak önemli bakım unsurlarından bir tanesi. Her akşam cilt bakımı rutininize ekleyeceğiniz toner ile cildinizdeki kirlerden tamamen kurtulur ve sonrasında uygulayacağınız kremin emilimini artırmış olursunuz.

Tonerlerin cildimize etkisi

Yüzünüzü yıkadıktan sonra bile cildiniz toz ve diğer kirler yeterince arınmayabilir. Cildinize uygun bir toner işte bu son kalan kirden yüzünüzü arındırır. Aynı zamanda cildinizin pH seviyesini dengelemek üzere kullanılan nemlendircinin cilt altına emilimini sağlar. Krem veya serumlara cildi hazırlar.

Cilt tipine göre uygulama metodu

Cildiniz yağlı ise; toniği bir pamuğa emdirip o şekilde temiz cildinize uygulamalısınız. Kuru bir cilt yapınız var ise; elinize döktüğünüz toneri direkt olarak cildinize masaj yapar gibi uygulayarak işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Hangi toner hangi cilt tipine uygun

Kuru veya normal bir cildiniz varsa, nemlendiren ve rahatlatan gül suyu veya papatya içeren bir toner kullanabilirsiniz. Eğer yağlı bir cildiniz varsa, küçük bir alkol yüzdesi içeren bir toner deneyebilirsiniz. Sıkılaştırıcı tonerler olarak bilinen formüller antibakteriyeldir ve cildi kurutur. Uygulamadan sonra mutlaka iyi nemlediren bir ürünü kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Yeşil çay, antioksidan etkisinin yanı sıra kalp-damar sağlığını da koruyor! başlıklı makalemizde anti aging beslenme, kalp damar sağlığı ve kateşin hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir