Gözaltı şişliklerinize doğal çözüm

Yazar 30 Haziran Cuma 2017

Sıcak, uykusuzluk, yorgunluk, düzensiz beslenme gözaltlarınızı zamanla kötü şekilde etkiler. Doğanın bize sunduğu mucizelerle gözaltınızdaki yorgun görünümü, şişlikleri azaltabilirsiniz.

Evde yapacağınız salatalık ve nane karışımı ile yorgun gözaltlarınıza aydınlık bir görünüm katabilirsiniz. Bu maske aynı zamanda gözaltlarınıza B vitamini takviyesi yaparak gözaltı şişkinliği ve halkalarını azaltacaktır. Salatalık, gözaltı bölgesindeki tahrişi önlerken, nane ise cildinize yumuşaklık verip kan akışını arttıracaktır.

Naneli salatalık maskesi tarifi:

Beş nane yaprağı ve yarım salatalığı blender yardımı ile bir arada parçalayarak püre haline getirin. Ardından bu karışımı gözaltlarınıza sürün ve en az 15 dakika bekleyin. Son olarak sıcak su ile maskeyi cildinizden temizleyin. Maskenin gözaltlarınıza aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm verdiğini göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitki çaylarının şifasından yazın da yararlanın başlıklı makalemizde sağlıklı içecek, soğuk bitki çayı tarifleri ve soğuk çay hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir