GUCCI’den güzellik dünyasına özel Instagram hesabı

Yazar 21 Eylül Cuma 2018

Gucci,  parfümlerle birlikte güzellik alanındaki yeni atılımlarına, defilelerinde yer alan look’lara ve sanatçılarla ve yeteneklerle gerçekleştirdiği özel iş birliklerine yer vereceği bir platform olarak konumlandırdığı @guccibeauty hesabını yayına aldı.

 

Kreatif Direktör Alessandro Michele’nin güzellik vizyonunda yola çıkan @guccibeauty, ilk gönderilerini farklı tarih, etnisite, kültür ve coğrafyadan beslenen bir dizi sanat eserinden seçti.   Bunlar arasında; 2000 yıl önce yapılmasına rağmen adeta canlı gibi görünen Mısır portrelerinden Elizabet dönemi İngiltere’sinin asil suretlerine ve çağdaş Afrikalı-Amerikalı bir ressamın fırçasından çıkma bir afro saç tasviri de yer alıyor.

Instagram hesabının ilk açılışı için sanat yazarları, aralarında Floransa’da yer alan Uffizi Gallery, New York City’deki MEtropolitan Museum ve Harlem Studio Museum gibi galerilerden ve özel koleksiyonlardan alınan sanat eserlerinin arka planı hakkında yazılar kaleme aldı. Gucci Places da Los Angeles County Museum of Art (LACMA) ve Chatsworth House’dan parçalarla Modaevi’nin güzellik felsefesine katkıda bulundu.

Bir önceki yazımız olan LIERAC'dan gözlere oksijen bakımı başlıklı makalemizde cilt bakım, göz bakımı ve göz kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir