Güney Kore Sokak Modası

Yazar 27 Kasım Cuma 2015

Hollywood filmlerinin sürekli aynı konuları işlemeye başlamasından bu yana, yeni bir seçenek arayan sinema izleyicisi, çareyi Güney Kore filmlerinde bulunca, ülkenin birçok şeyi de merak konusu oldu. Dizi ve filmlerde oldukça modern ve havalı giyinen Koreli kadınların günlük hayatlarında nasıl giyindiklerini merak ettik ve onların kıyafetlerini mercek altına aldık. Güney Kore sokak modası hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız bu yazımızda merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Son yılların modası Japon giyim tarzından sonra bu kez de Kore kadınlarının moda anlayışına merak saldık. Tabi Kuzey Kore’yi bu konunun dışında tutuyoruz, zaten onlar da bizi içlerine almıyorlar. Konunun dışına çıkmadan gelin isterseniz Güney Kore sokaklarında kadınların nasıl dolaştıklarına bir bakalım…

guney-kore-sokak-modasi

Güney Kore sokaklarında yürürken bu tarz kombinlerle sıkça karşılaşabilirsiniz. Yaka kısmı kürklü bu kot ceket, sonbaharda giymek için ideal. Altındaki tayt da günlük hayatta hemen hepimizin kullandığı bir parça. Koreli kadınlar bu tarz sportif, rahat ve salaş kombinleri sıkça tercih ediyorlar.

sokak-modasi-2016

New York, Londra, İstanbul, Milano gibi dünyanın hemen her büyük şehrinin sokaklarında bu tarz giyinen kadınlarla karşılaşıyoruz. Trend parçaları kendi tarzları ile yorumlayan ve canlı renkleri kullanmaktan çekinmeyen Güney Kore’li kadınlar da günlük hayatlarında bu tarz kombinleri kullanıyorlar. 2016 kış sezonunda da trend parçalar arasında yerini alan siyah deri etek, üzerindeki parça ile adeta podyumdan fırlamış gibi trend ve havalı bir görünüm sağlıyor.

guney-kore-giyim-tarzi

Farklı görünmekten çekinmeyen, cesur ve iddialı bir sokak stili için siz de bu Güney Koreli kadınlardan ilham alabilirsiniz. 14. Seul Sokak Modası‘nda çekilen bu fotoğraf, Koreli kadınların giyime ve modaya ne kadar önem verdiklerini de gösterir nitelikte. Yüksek bel etekler, parlak, midi ve şifon etekler, şapkalar, dikkat çekici güneş gözlükleri, yarım botlar, siyah-beyaz çizgili parçalar, bohem bir tarz bu fotoğrafta ilk göze çarpan detaylardan.

guney-kore-modasi

Kore’nin genç kadınları modayı yakından takip ediyor. Geçtiğimiz sezon moda olan yüksek bel pantolonları Güney Kore sokak modası içinde sıkça görüyoruz. Sonbahar- kış sezonunun vazgeçilmezi olan deri ceket ise Kore sokaklarında da en çok karşılaştığımız parçaların başında geliyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kış Modası başlıklı makalemizde 2016 kış moda trendleri, 2016 kış modası ve 2016 kış trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir