İlkbahar-Yaz 2017’nin 5 Trend Rengi

Yazar 25 Ocak Çarşamba 2017

 Pantone’nin renk raporuna göre 2017’nin ilkbahar-yaz sezonunda kırmızı, siyah ve beyaz gibi vazgeçilmez renkler öne çıksa da doğanın tonlarından ilham alınan farklı renkleri göreceğiz. 

1- Niagara Denim Mavisi:

Soluk, rahatlatıcı mavi tonlarından Niagara Denim Mavisi özellikle trençkot ve elbiselerde öne çıkıyor. Altuzarra, Dkny, Armani gibi pek çok markada bu renk tercihini görmek mümkün. Kimi bu rengi ipek kumşta, kimi gece elbiselerindeki tül detaylarında kimisi ise triko ve kazaklarda kullanmış.

2-Lapis Mavisi:

Niagara mavisinin aksine canlı mavi tonu olan Lapis mavisi 2017 sezonunda feminen gece elbiselerde, ceketlerde ve aksesuarlarda kendini gösteriyor. Yaz gecelerinin ılık rüzgarında uçuşan Lapis mavisi bir elbise ile dikkat çekilebilir.

3- Çuha Çiçeği Sarısı:

Çuha çiçeğinden ilham alan bu canlı sarının tonu aklınızdan çıkmayacak! Sarı güneşi, sıcak kumsalları çağrıştıran Çuha Çiçeği Sarısı enerjik günlerin habercisi. Baldır boyunca uzanan çuha çiçeği sarısı pilili veya düz elbiseler bilek hizasında biten yine düz sandaletlerle kombinlenebilir.

4- Alev Kırmızısı Turuncu:

Kırmızıdan sıcak turuncuya dönen bu canlı renk de yazın trendlerinden. Göz alıcı, canlı ve alev misali baştan çıkaran bu tonu özel gecelerinizde nötr renklerle bir arada kullanabilirsiniz. Yaz gecelerinde öne çıkan bu ton, tek parça elbiselerde daha fazla tercih edilse de gündelik olarak da kullanabilirsiniz.

5-Soluk Pembe:

Masumiyet ve saflığı temsil eden soluk pembe tonunu bu yaz tek parça elbiselerde sıkça göreceğiz. Beyaz ve açık taba rengi aksesuarla desteklenebilen soluk pembe tonu mezuniyet gecelerinde, akşamüstü partilerinde tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yaz Düğünleri İçin Elbise Önerileri başlıklı makalemizde 2016 elbise trendleri, 2016 yaz giyim ve düğün elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir