Kaküllerinize yaz bakımı önerileri

Yazar 13 Haziran Salı 2017

Kaküllerinizle barışık olmak istiyorsanız özellikle nemin yüksek olduğu yaz aylarında daha özenli bakmalısınız. Deniz ve güneşten kuruyan, nemden kabaran kaküllerinizi şekle sokamıyorsanız önerilerimize kulak verebilirsiniz. Tabi ne yaparsanız yapın kakülleriniz istediğiniz gibi olmuyorsa iyi kesim yapan bir kuaföre uğramanızı öneririz. Yüz şeklinize uygun tasarlanmış kakül modelleri ile havanızı tamamen değiştirmeniz mümkün.

Pratik bakım önerileri:

  • Nemlendirme özelliği yüksek olan şampuanları kullanmayın. Çünkü nemlendirme özelliği fazla olan şampuanlar, kaküllerinizin üstünde ağırlık oluşturarak hacmini kaybetmesine neden olur. Bunun yerine saçlarınıza hacim verecek şampuanlar kullanın.
  • Yazın her ne kadar duştan sonra saçlarınızı açık havada doğal bir şekilde kurutmak daha faydalıyken, kakülleriniz için fön makinasından yararlanmalısınız. Çünkü hava ile kaküllerinizi kurutmak, onları kontrol etmenize engel olur. Duştan sonra fön makinası ve fırça yardımıyla kaküllerinizi kökten uca tarayarak ısı verin. Böylece daha düzgün kaküllere sahip olursunuz.
  • Cildinize nemlendirici ya da güneş kremi sürdükten ve cildiniz ürünü tamamen emdikten sonra kaküllerinize şekil verin. Aksi takdirde özellikle alın bölgenizdeki ürün kaküllerinize bulaşarak onların şeklinin bozulmasına ve yağlı bir görünüm oluşmasına yol açacak.
  • Kakülleriniz ve alın bölgeniz arasında bariyer oluşturmak için kaküllerinizin iç kısmına saç spreyi sıkabilirsiniz. Böylece alın bölgenizde oluşan yağlanmaların kaküllerinizin şeklini bozmasına engel olursunuz.
  • Kaküllerinizin daha yoğun gözükmesini istiyorsanız kaküllerinizdeki saç diplerine kuru şampuan uygulayın ve parmaklarınızla ürünü dağıtın.

Bir önceki yazımız olan Sağlarınız yeterince sağlıklı mı? başlıklı makalemizde saç bakımı ve sağlıklı saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir