Koton, şehir modasının trendlerini belirledi

Yazar 1 Ekim Pazartesi 2018

2018-2019 Sonbahar-Kış Koton Kadın Koleksiyonu, şehir modasının trendlerini belirledi. Terzi dikimi akımının moda dünyasını domine ettiği sezonda maskülen giyimden ilham alan desen ve kumaşlar dikkat çekiyor.

Koton, yeni sezona trendlere öncülük eden tasarımlarıyla giriş yapıyor. Şehirli kadının modern stillerine imza atan Koton 2018-2019 Sonbahar-Kış Kadın Koleksiyonu, moda dünyasına hızlı bir dönüş yapan terzi dikimi akımıyla ön plana çıkıyor. Maskülen giyim tarzının etkisiyle tasarımlarda yerini alan kaz ayağı ve ekose desenleri de koleksiyonun anahtar parçalarını belirliyor.

Kruvaze blazer ceket ve dar pantolonların kadınsı siluetlerle buluşturulduğu koleksiyonda fular ve eşarp desenleri de sıklıkla tercih ediliyor. Şal desenleri ile geometrik şekilleri bir araya getiren koleksiyon, dökümlü elbise, bluz ve pileli etekten oluşan kombinlerle şehirli kadınlara modern stil alternatifleri sunuyor.

Görselliğin renk ve desenlerle vurgulandığı sezonda, kırmızıyla karıştırılmış tüvit takımlar, kalın kırmızı-beyaz kazayağı desenleri, chanel tarzı tüvitler, ekose gibi geometrik desenlerle geliştirilen balıkçı yaka tasarımlar ve monokromatik tasarımlar bulunuyor. İndigo ve kobal mavisi başta olmak üzere yeni sezonun rengi olarak belirlenen mavi tonlarının hakimiyet kurduğu koleksiyon, metalik renklerdeki şişme montlar ile tamamlanıyor. Yine sezonun bir diğer önemli renk grubu arasında gösterilen koyu karmen ve ateş kırmızısı renkleri de koleksiyondaki monokromatik kullanımlara örnek oluşturuyor.

Renk kombinasyonlarının derinliğine ve zenginliğine atıfta bulunan koleksiyonda görkemli ve lüks kumaşlar tercih ediliyor. Pelüş ve kürk görünümlü dış giyim tasarımlarıyla güçlü stiller oluşturan Koton,  çiçek desenli şifon elbiseler de her giyim zevkine uygun alternatiflere ev sahipliği yapıyor.

Koton yeni sezon kadın koleksiyonu, tüm Koton mağazalarında ve online alışverişin adresi koton.com’da ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan Özlem Süer SS’19 “HEALER” İlkbahar-Yaz 2019 Koleksiyonu başlıklı makalemizde 2019 modası, moda ve özlem süer healer koleksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir