Kusursuz Bir Doğal Bakım: Mango Yağı

Yazar 24 Ocak Pazar 2016

Parlak, ışıl ışıl, sağlıklı ve kusursuz saçlara sahip olmak ister misiniz? Ünlülerin güzellik sırları arasında yerini alan mango yağı, evde saç bakımı yapmak isteyen kadınların vazgeçilmezi olmaya aday. Oda sıcaklığında katı halde bulunan bir yağ olan mango yağı, hem cilt hem de saçlar tarafından en hızlı emilen ve etkisini en hızlı gösteren yağlar arasında yer alır. Mango yağı, meyvenin kendisinden yapılan diğer birçok yağın aksine, mangonun çekirdeğinden elde edilmektedir. Nemlendirici özelliği oldukça yüksek olan mango yağı ile kusursuz bir bakım hiç de zor olmayacak. Kışın kuruyan cildiniz için neme mi ihtiyacınız var? Matlaşan saçlarınız için parlaklık kazandırıcı bir ürün mü arıyorsunuz? Doğal bir bakım için mango yağının etkilerinden faydalanabilirsiniz.  

mango-yagi-bakimi

Mango Yağı ile Saç Bakımı

Yıpranmış saçlara parlaklık ve ışıltı kazandırmak istiyorsanız, içinde mango yağının da olduğu bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Saç maskesi ve doğal yağlarla yapacağınız saç bakımı, hem kırıkların onarılmasına, hem de yıpranmış saçların güçlenmesine yardımcı olur. Saçlarınız boyattıktan sonra yıpranma problemi ile karşı karşıya kalır. Bir de saçlarınızın rengini açtıysanız, saçlar daha fazla kırılır, koparak dökülme problemi ortaya çıkabilir. Bu durumda, yıpranan saçları onarmak için mango yağının yenileyici ve onarıcı etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Mango Yağının Faydaları

A ve E vitaminleri yönünden oldukça zengin bir meyve olan mangonun çekirdeği de bu vitaminleri içermektedir. Özellikle cilt bakımı için vazgeçilmez olan bu vitaminler, cilt için düzenli olarak kullanıldığında, hem yaşlanmanın etkileri ile savaşır, hem kuruma problemlerini ortadan kaldırır hem de cildin ihtiyaç duyduğu yumuşaklığı sağlar. Kış aylarında cildiniz her zamankinden daha çok kuruyorsa, siz de mango yağının mucizevi etkilerinden yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte E vitamini, hemen her yaşlanma karşıtı ürünün içinde yer alan bir vitamindir.  Cildinize E vitamini takviyesi yapmak için mango yağını bir pamuğa döküp yüzünüze az miktarda sürebilirsiniz. Mango yağı, cilt tarafından hızlı emilen bir yağ olduğu için etkilerini de diğer birçok yağa oranla daha hızlı göstermektedir.  Tüm bu etkileri görebilmek için, kullandığınız yağın orijinal olmasına özen gösterin;  bununla birlikte; katı mango yağı olması da maksimum etki için oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Doğal Cilt Bakımı İçin 8 Öneri başlıklı makalemizde bakım, bakım önerileri ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir