Kusursuz Kaş Makyajı

Yazar 25 Kasım Çarşamba 2015

Ten makyajı, göz makyajı ya da dudak makyajı; hepsini ezbere biliyoruz. Peki ya kaş makyajı? Arkadaşlarınızla buluşmak ya da ofise gitmek için makyaj yaparken kaşlarınıza da gereken özeni gösteriyor musunuz? Bir kadının yüz ifadesini etkileyen en önemli etken kaşlardır. Yanlış alınmış kaşlar sizi daha sinirli, daha mutsuz ya da demode gösterebilir. Üstelik son yıllarda moda kaşlarda kalınlaşmaya doğru giderken sizin o incecik kaşlarla sokağa çıkmanız doğru olmaz. Bu durumda geçici çözümlerle kusursuz görünen kaşlar yaratabilirsiniz. Böylece makyajınız da artık tam anlamıyla tamamlanmış olacak. Küçük dokunuşlarla bile kaşlarda ne kadar büyük değişimler yarattığınızı, bu önerileri denedikten sonra göreceksiniz. Kaş makyajında her şeyden önce dikkat etmeniz gereken; doğal ama aynı zamanda belirgin kaşlara sahip olmak olmalıdır.

Sıra geldi kaş makyajına…Bunun için bir adet kaş kitine ve fırçaya ihtiyacınız olacak; ama zaten bu kitlerin büyük bir bölümünün içinde fırça da hazırda bulunuyor. Yoksa kozmetik marketlerden bir adet kaş fırçası satın almayı ihmal etmeyin. Bu konuda bizim favorimiz NYX’ın o harika kaş kiti oluyor. Birçok markaya oranla daha ekonomik fiyatta olmasına rağmen; belirgin ama doğal görünen kaşlar elde etmek için ideal. Üstelik cilde bulaşma, abartılı bir görünüm gibi riskleri de yok. Bu kaş kitini, seyrek kaşlı kadınlara da şiddetle tavsiye ediyoruz.

Göz makyajınızı yaptınız. Artık kaş makyajı uygulamasına geçebilirsiniz. Bunun için tekli olarak satılan kaş farlarını da tercih edebilirsiniz. Bu konuda oldukça başarılı bir performans sergileyen Giorgio Armani’nin krem kaş farını öneriyoruz. Fiyatı 75 TL ama sizi uzun bir süre idare edeceğinden emin olabilirsiniz. Diğer bir önerimiz ise Guerlain’in kaş kiti oluyor. Yine oldukça kaliteli ve doğal bir görünüm yaratan bir ürün. Fiyatı ise 155 TL. M.A.C’ın waterproof yani su geçirmez özellikli kaş farı da bu konuda oldukça başarılı. Ekonomik bir seçenek için NYX’in kaş kitini deneyebilirsiniz. İki farklı renk seçeneğinin bulunduğu bu kaş kitinin içinde farklı tonlardaki kaşlara uygun seçenekler bulunuyor. Doğal bir görünüm için kendi kaş renginize en yakın olan tercih etmelisiniz. Kusursuz bir kaş makyajı sağlayan bu ürünü Boyner mağazalarında 35 TL’ye bulabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir