La Roche-Posay’den ilk giyilebilir teknoloji: UV ölçen bant

Yazar 20 Haziran Salı 2017

La Roche-Posay’in güneş maruziyetinin zararları konusundaki  kararlı çalışmaları sonucu geliştirdiği UV Patch bant, cep telefonuna indirilen bir uygulama aracılığıyla güneş maruziyetinizi ölçüyor  ve güneş koruma ürününü en doğru şekilde vücudunuza uygulamanızı sağlıyor.

Yapılan çalişmalar* gösteriyor ki 5 kereden fazla güneş yanığına maruz kalan kişilerde Melanoma cilt kanserine yakalanma riski %80’e kadar artabiliyor. La Roche Posay’in geliştirdiği UV Patch bant, cilt tipiniz, yaşınız, cinsiyetiniz gibi bilgiler aracılığıyla en ideal güneş koruması şeklini belirlemeye yardımcı oluyor. Benzeri görülmemiş bir teknoloji olan UV Patch, giyilebilir esnek ve ince bir bant formunda. Üzerindeki foto hassasiyete sahip minik kareler aracılığıyla güneş maruziyetinizi ölçen UV Patch bant, bu sayede, çevresel şartlardan dolayı 21. yüzyılın en büyük problemlerinden biri olarak gösterilen zararlı güneş ışınları (UVA, UVB vb.) filtresini en doğru şekilde vücudunuza uygulamanızı sağlamaya yardımcı olurken, olası pigment sorunları, foto-yaşlanma gibi problemleri büyük oranda düşürmenize yardımcı oluyor. UV Patch, Google play veya App store’dan indirebileceğiniz MY UV PATCH isimli akıllı telefon uygulaması ile çalışıyor. UV radyasyonuna aşırı maruz kalınması, ciltte dönüşü olmayan problemlere yol açabiliyor. Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam amaçlayan La Roche-Posay, geliştirmiş olduğu bu teknolojiyle cildinizin ihtiyacı olan bilgiyi siz ve sevdikleriniz için tek bir banda sığdırıyor.

UvPatch bantını kullananlar üzerinde yapılan çalışma sonucunda, 18% daha az güneşe maruz kalma, 26% daha fazla yüz güneş kremi kullanımı ve 26% daha fazla gölgede kalma oranı gözlemlenmiştir**

Türkiye’de La Roche Posay UV Patch’e ulaşmak için ise http://www.laroche-posay.com.tr/cildinikoru adresindeki formu doldurarak ürünü talep etmek yeterli oluyor. Sınırlı stoklardaki UV Patch, formu dolduranların adreslerine MY UV PATCH applikasyonu önceden indirmeleri halinde ulaştırılıyor.

*www.skincancer.org

**Ipsos 2016 Tüketici Çalışması

 

 

Bir önceki yazımız olan Evde kırışıklık tedavisi başlıklı makalemizde doğal cilt bakımı ve evde kırışıklık tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir