L’Occitane’dan Yeni Parfüm: ‘Terre de Lumiēre’

Yazar 4 Mayıs Perşembe 2017

L’Occitane, toprak ile ışığın bir araya gelmesinden oluşan ‘altın saatleri’ sunan yeni Terre de Lumiēre parfümünü çıkardı.

Provence’ın ortasında, doğanın sessizliğe büründüğü anlarda kendinize dönmenizi sağlayacak bu etkiliyeci kokuda ‘saf altın’ özelliği taşıyan içerikler bulunuyor. Güneşli, yumuşak, topraksı ve baştan çıkarıcı aromalara sahip olan parfümde Provence’dan elde edilen Lavanta balı kullanılıyor.

L’Occitane bu parfüme özel olarak Provence’da lavanta balı üreticisi ile özel bir anlaşma yaptı. Kokunun üst notalarında; Provence’ın Drome bölgesinden gelen yumuşak, çiçeksi ve meyvemsi lavanta esansiyel yağı Laos’ dan gelen balmumunun beyaz çiçekler ile birleşerek parfüme gurme bir tat kazandırıyor ve bu sofistike kadınsı bir dokunuş ile birleştiriyor. İtalya’dan gelen Bergamot esansiyel yağı kokunun tazeleyen vurgusunu desteklerken Venezuela’dan gelen Tonka Fasülyesi vanilyanın tatlığı ile birleşiyor. Alt notasındaki musk tohumları sıcak ve meyvemsi bir doku kazanmasını sağlıyor.

Terre de Lumiēre Eau de Parfum 90 ml – 397 TL
Terre de Lumiēre Eau de Parfum 50 ml – 290 TL

Bir önceki yazımız olan Mart ayında öne çıkan yeni parfümler başlıklı makalemizde mart ayı parfümleri ve yeni parfümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir