Makyaj Süngeri Kullanım Klavuzu

Yazar 30 Nisan Pazar 2017

Makyaj süngerleri reyonlarda görüp alıp almama konusunda bocalıyor musunuz? Yanıtınız evet ise doğru yerdesiniz. En pahalısını tercih etseniz bile doğru kullanmazsanız hem hatalı makyaja sebep olursunuz  hem de cildinizin sivilcelenmesine davetiye çıkartırsınız. İşte bu küçük mucizevi süngerle ilgili ipuçlarını sizin için derledik. Makyajın doğal görünmesini sağlamak için kullanılan süngerinizi sadece fondöteniniz için değil aynı zamanda krem ve jel yapıdaki allık, aydınlatıcı gibi ürünlerde de kullanabilirsiniz. 🙂

Makyaj süngerlerini kullanırken yaptığımız hatalar:

Süngeri kuru kullanmak

Süngeri ıslak olarak kullanmak hem temizleme açısından; hemde daha doğal görünüm yakalamak açısından daha avantajlı. Kuru kullandığınız zaman sünger fondöteni çok fazla içine çeker. Böylece fondöteninizin çoğu cildiniz yerine sünger tarafından emilir. Bu nedenle makyaj süngerinizi ilk olarak ıslatın, sıkın ve daha sonra cildinize fondöteni uygulayın.  Süngeriniz makyaj sırasında çabuk kuruyorsa bir sprey yardımıyla nemlendirin.

Fondöteni Direkt Olarak Süngere Uygulamak
Cildinize uygulayacağınız fondöteni elinizin üstüne sıkın ve süngerin geniş kısmı ile buradan alarak yüzünüze sürün. Böylece makyaj süngerinin daha az fondöten harcamasını sağlamış olursunuz.

Temizlemeden Çantaya Atmak
Makyaj süngerinizi her kullanımdan sonra temizleyip çantanızın özel bir kısmında bulundurun. Aksi takdirde makyaj süngerinin içinde bakteri oluşumu başlar ve bu da yüzünüzde sivilce gibi cilt problemleri oluşturur. Bu nedenle makyaj süngerinizi her kullanım sonrası ılık su ile temizleyin ve sıktığınızda temiz su akana kadar yıkayın.

Uzun Süre Kullanmak
Makyaj malzemelerinizin kullanım süresi olduğu kadar makyaj süngerinizin de bir ömrü vardır. Eğer makyaj süngerini her gün kullanıyorsanız onu iki ya da üç ayda bir değiştirmelisiniz.

Makyaj süngeri cilde nasıl uygulanmalı?

Uygulama öncesinde yüzünüzün temiz olduğunda ve yüzünüzü nemlendiricinizi uygulamış olduğunuzdan emin olun. Makyaj temiz ve nemlendirilmiş bir yüzde daha iyi oturur. Fondöten süngerini yanakların dış kenarlarından burun bölgenize doğru uygulayın. Fondöteni, alın ve çene bölgenize uygularken dairsel hareketlerle uygulayın. Doğal bir ışık ortamımda uygulamaya çalışın.

Bir önceki yazımız olan NARS Velvet Matte Dudak Kalemi Şimdi Tüm Tonlarda! başlıklı makalemizde makyaj ve nars dudak kalemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir