Mehtap Elaidi Sonbahar / Kış 2018 koleksiyonu

Yazar 29 Mart Perşembe 2018

Mehtap Elaidi Sonbahar / Kış 2018 koleksiyonu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 28 Mart Çarşamba günü saat Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. Mehtap Elaidi, #AW18 sezonunda Sevim adında bir kadının hayatından esinlenerek hazırladığı özel koleksiyonunu moda takipçilerinin beğenisine sundu. Koleksiyonda öne çıkan parçalar galerimizde…

Koleksiyonun baş rol oyuncusu hayalperest bir kadın olan Sevim

#ELAIDILOVESSEVIM koleksiyonunun başrol oyuncusu Sevim, genç yaşta kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmek zorunda kalmış hayalperest bir kadın. 1940’lı yıllarda bankada çalışmış, Koço’da rakı sofralarında sohbetler eskitmiş olan Sevim aynı zamanda annedir de… Sevim, 1930’larında kendini Arap yarımadasında bulmuş, eninde sonunda yine Türkiye’sine dönmüştür. Dolu dolu bir hayat yaşamış, 80’lerinde demansla tanışıp sadece kendinin bildiği yeni geçmişler, yeni Sevimler yaratmıştır. Kafasındaki farklı hayatlar ve zamanlar arasında gidip gelmekte, hatırlamadıklarından anılar yaratma çabasındadır. Yani Sevim aslında kendinde başka hayatlar ve başka kadınlar keşfeden tüm kadınlardır.

#ELAIDILOVESSEVIM koleksiyonu Sevim’in hayatının geçtiği dönem formlarına gönderme yaparken anıların canlılığını ve bazen de silikliğini koleksiyonun renk ve desenlerinde gösteriyor. Yaşamının daha canlı ve hareketli olduğu dönemi yansıtan koleksiyonun ilk bölümünde o yılların silüetleri baskın desenler, pembeler ve kırmızılar ile sunuluyor. İkinci bölümde ise koleksiyon olgunlaşarak 70’lerin bol paça pantolonları ve özgür detaylarıyla ayakları yere basan bir tavra bürünüyor. Final bölümünde ise demansın getirdiği gelgitlerle ince detaylarda gönderme yapan koleksiyon, canlı bir hayatın huzurlu bir inzivaya dönüşümünü gece kıyafetlerinden şık pijamalara geçişlerle anlatıyor.

Mehtap Elaidi, Sevim’in hikayesine kıyafetlerle tanıklık edilen bu koleksiyonla, içimizdeki kadınları kutlayarak, hangisi olmak istersek o olabileceğimizin altını çiziyor. Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin Saç tasarımı Erdem Kıramer’ ekibine, makyaj ise MAC Cosmetics’in profesyonel makyaj artistlerine ayakkabılarda ise destek Sobe’ye ait.

Bir önceki yazımız olan H&M’in bahar kampanyası filminde iki ünlü isim: Winona Ryder ve Elizabeth Olsen başlıklı makalemizde 2018 bahar/yaz modası, h&m bahar kampanyası ve h&m bahar kampanyası reklam filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir