Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul yarın başlıyor!

Yazar 19 Mart Pazar 2017

Türkiye’nin yılda iki defa düzenlenen en önemli uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 9. sezonu, 20-24 Mart tarihleri arasında İstiklal Caddesi’nde bulunan ve tarihi Cercle d’Orient binasını da kapsayan Grand Pera’da gerçekleşecek. Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarını sergileyecekleri hafta, İstanbul’un tarihine tanıklık eden büyüleyici mekanı, üstün bir teknik alt yapıyla buluşturarak davetlilerine alışılmışın dışında bir moda haftası deneyimi yaşatacak.

Türk tasarımcıları ve moda sektörünün yetenekli isimlerini hem Türkiye’de, hem de uluslararası arenada desteklemeyi hedefleyen etkinlik kapsamında bu sezon defile ve sunumlar dışında modaya dair farklı etkinlikler davetlileri bekleyecek. İlkbahar/Yaz 2018 ve Sonbahar/Kış 2018 sezonlarına dair seminerler, “Fashion in Motion” başlığı altında titizlikle seçilmiş moda filmlerinin gösterimleri ile farklı marka ve tasarımcıların davetlilerle buluşacağı ‘pop-up’ mağazalar, modanın farklı alanlarını bir araya getiren bir hafta olacak.

Her sezon desteklediği tasarımcının koleksiyonunu sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benzi  bu sezon Türk moda sektörünün sıra dışı tasarımcı markalarından DB BERDAN’ın  Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents DB BERDAN” adıyla sunacak. Defile, sunum ve sergiler haricinde farklı etkinlikler İstanbul’un farklı noktalarında moda, yaşam stili ve farklı sanat disiplinlerini birleştirerek uluslararası ölçekte ses getirecekler. Bu sezon da etkinlik fotoğraflarında Getty Images’ın, videolarında da InDigital’in imzası olacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında BASHAQUES’, BRAND WHO, BURÇE BEKREK, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CEREN OCAK, CIGDEM AKIN, CİHAN NACAR, GÜLÇİN ÇENGEL, MEHTAP ELAİDİ, Mercedes-Benz Presents DB BERDAN, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NEW GEN , NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN, ÖZLEM SÜER, SUDİ ETUZ , T.A.G.G., TUBA ERGİN ve TUVANAM yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan 2017 Sonbahar/Kış Sezonunun Moda Trendleri başlıklı makalemizde 2017 moda trendleri, defile ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir