Metabolizmanızı hızlandıracak yöntemler…

Yazar 5 Nisan Perşembe 2018

Yaz aylarına az bir süre kala kilo vermek için spor salonlarında terleyip, beslenmenize dikkat ettiğiniz halde hedeflediğiniz kiloya inemiyorsanız metabolizmanızı hızlandırma yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Özel bir sağlık sorununuz yoksa aşağıdaki yöntemler kısa sürede metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımınızı kolaylaştıracaktır. 

  • Yeşil çay, zencefil çayı, tarçın çayı, kekik çayı, adaçayı, mate gibi çaylar içeriğindeki bileşenler sayesinde metabolizmanızı hızlandırır. Gün içerisinde öğün arası bu çaylardan içerseniz metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Yediğiniz yemeklere ekleyeceğiniz kekik, biberiye, tarçın, kırmızı biber ve tere tohumu gibi baharatlar metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacaktır.
  • Mide hassasiyetiniz yoksa sabah aç karnına içeceğiniz şekersiz Türk kahvesi metabolizmanızı anında hızlandıracaktır.
  • İyi bir omega-3 kaynağı olan keten tohumunun tansiyon, kolesterol, kalp-damar sağlığına katkısının yanı sıra bağırsak hareketlerini düzenleyerek metabolizmayı hızlandırıyor. Keten tohumu aynı zamanda B12 içeren tek bitkisel kaynak. Keten tohumunu yoğurdun içerisine ekleyip rahatça tüketebilirsiniz.

Tüm bu besin katkılarına ilaveten yağ yakımını kolaylaştıracak kardiyo egzersizlerini de ihmal etmezseniz yaz aylarına formda girebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sabahları evde yapılabilecek 10 egzersiz başlıklı makalemizde evde yapılabilecek egzersizler ve sporun faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir