Metabolizmayı hızlandıracak içecek tarifi

Yazar 13 Nisan Perşembe 2017

Kışın metabolizmamızın yavaşlaması ile kilo sorunu da baş gösteriyor. Dolayısıyla ideal kiloda kalmanın yolu öncelikle metabolizma hızını artırmaktan geçiyor. Bahar ayları metabolizmamızı hızlandırmak için en ideal dönem. Evinizde hızlıca hazırlayacağınız ve her gün içebileceğiniz çay tarifini paylaşıyoruz.

1 fincan tarçınlı, limonlu zencefil çayı: Zencefil ve tarçın vücut sıcaklığını yükselterek metabolizma hızını arttırıyor. Bunların yanına bir de C vitamininden zengin olan limonu eklediğinizde hem metabolizmanızı hızlandırmış hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirmiş olacaksınız. 1 büyük bardak kaynamış suya 1 dilim taze zencefil, 1 tane çubuk tarçın, 2 dilim limon ilave edip, karışımı 10 dakika kadar demlenmeye bırakarak çayınızı hazırlayabilirsiniz. Çayınızı tatlandırmak isterseniz 1 çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz. Dilerseniz çayı soğuk olarak da tüketebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vejeteryanlar için Alternatif Protein Kaynakları başlıklı makalemizde protein kaynakları ve vejeteryan beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir