Saçta yaz trendleri…

Yazar 5 Temmuz Perşembe 2018

Yaz aylarından esintiler barındıran, birbirinden romantik ve havalı saç modelleri şıklığınızı tamamlamayabilirsiniz. Dağınık formdaki topuzunuza, örgü ve atkuyruğunuza eşlik edecek zarif aksesuarlar ile farklı bir hava katabilirsiniz. Mos Kuaförleri Genel Müdürü ve Saç Artisti Doğan Çelik yaz davetlerinde en çok tercih edilecek saç modellerini anlatıyor.

Davetlerde kadınlar için en önemli nokta, kıyafetlerin tamamlayıcısı olan saç ve makyaj. Peki, bu yaz karşımıza davetlerde en çok hangi saç modelleri çıkacak? Islak görünümlü saçlardan dağınık örgülere, ense topuzundan yarım at kuyruğuna… Mos Kuaförleri Genel Müdürü ve Saç Artisti Doğan Çelik davetlerde en çok tercih edilecek saç modellerini paylaşırken, ‘Saç modeli seçmek sihir gibidir, bir anda farklı bir ‘siz’ yaratabilirsiniz’’ diyor ve yüz şekline göre saç modeli önerilerini paylaşıyor.

Havalı ve pratik saç modeli yarım topuzlar

‘’Haf Bun’’ da denilen yarım topuzların son zamanların trend saç modeli olduğunu belirten Doğan Çelik, kırmızı halıdan günlük hayata, kısacası her ortamda yarım topuzlar tercih edilebilirken, özellikle yaz davetleri için de doğru bir tercih olduğunu söylüyor. Çelik; kısa, uzun, dalgalı veya düz her saç modeline uyum sağlayan yarım topuz modelinin atkuyruğu şeklinde kullanımının da mümkün olduğunu ifade ediyor.

Bohem görünüm sunan örgülü saçlar

Örgülü modellerin 2018 yaz davetlerinde en çok karşılaşacağımız modellerin başında geldiğini söyleyen Saç Artisti Doğan Çelik, “Asla modası geçmeyen örgülü saçlar yazın davetlerde en çok karşımıza çıkacak modellerden. Hem günlük hayatta kullanılabilecek örgülü saçlar hem de davetlerde örgülü topuz olarak karşımıza çıkacak. Ters örgü topuz, son zamanların modası dağınık ve salaş örgüler davetlerin kurtarıcısı saç modelleri olmaya aday.” diyor.

Her saç tipine uygun örgü modeli bulunduğunu söyleyen Çelik, örgülü modellerin davetlerde hem şık, hem cool hem de modern bir görüntü yarattığını belirtiyor. Doğallık ve bohem görüntüyü bir araya getiren salaş örgüler ise 2018 yazının hem gündüz hem de gece saç modasında yerini en önde alıyor.

Pratik ve şık ensede toplanmış saçlar

Özellikle sırtı açık elbiselerde ensede toplanmış modellerin kullanılmasını öneren Doğan Çelik,Ensede basit bir topuz görünümünüzü baştan aşağıya değiştirebilir. Sokak tarzında sıkça karşılaştığımız uğraşılmamış doğal saçlar, topuz ile birleşince şıklığın ve salaşlığın birleşimi bir görünüm ortaya çıkıyor. Pratik ve şık olan bu model yaz günlerinin kurtarıcısı.” şeklinde ifade ediyor.

Aynı zamanda Çelik, derin sırt dekoltesine sahip elbiselerde tercih edilecek saç modellerinde aksesuar olarak uzun kurdele kullanımının çok daha zarif ve bir o kadar da dikkat çekici görünüm sağlayacağını vurguluyor.

Kısa Saçlara Şahane Çözümler

Kısa saçlar için model bulmakta zorlanan kadınların işine yarayacak, hem şık hem doğal çözümler paylaşan Çelik, ‘’Ortadan ikiye ayıracağınız saçlarınızla ıslak görünüm elde edebilir, açık bıraktığınız saçlarınıza deniz tuzu spreyinden yararlanarak doğal dalgalar yaratabilirsiniz.’’ dedi.

Kadınların özenle yaklaştığı saç, makyaj ve kıyafetin her zaman bir bütün olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Saç Artisti Doğan Çelik, özellikle saç modelinin cümleye noktayı koyan unsur olduğunu unutmamak gerektiğini de ekliyor.

Saç ile yapılacak küçük hileler ile istenilen görünümü elde etmenin mümkün olacağını söyleyen Çelik; ‘’Şık bir kıyafet, harika bir makyaj… Ama yüzünüzde eksik hissettiğiniz, beğenmediğiniz bir şeyler var. Burnunuzun daha küçük gözükmesini istiyorsanız dalgalı, hacimli saçları tercih edebilirsiniz. Yüzünüzün çok geniş olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle salık, kulak arkası yapmadan, düz fön ile kendi haline bırakabilirsiniz. Alnı çok açık olanlar ise kesinlikle kâkül bırakarak bu görünümü hafifletebileceğini unutmamalı’’ şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan KIKO Milano’dan Gold Waves Yaz Koleksiyonu başlıklı makalemizde kiko milano gold waves ve kiko milano yaz koleksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir