Sağlarınız yeterince sağlıklı mı?

Yazar 31 Mayıs Çarşamba 2017

Saç boyaları, kuru şampuanlar, düzleştiriciler hatta fön makineleri saçlarınızın canlılığını yitirmesine sebep olan faktörler. Yıpranmanın etkisiyle başlayan kuruluk, çatallaşma ve kırılma gibi birçok problemle karşılaşırsınız ve saçlarınıza düzenli olarak bakım yaptırmak zorunda kalırsınız. Saçlarınıza bakım yaptırmadan önce onların sağlıklı olup olmadığını evde kolayca anlayabilirsininiz. Nasıl mı? Saçlarınızın sağlıklı olup olmadığını öğrenmek için ihtiyacınız olan sadece bir bardak su. Bardağın içine koyduğunuz suyun içine saçınızın bir tutamını sokun. Eğer saçınız suyun yüzeyinde kalıyorsa saçlarınız sağlıklıdır. Ancak saçlarınız suyun dibine doğru çöküyorsa bu saçlarınızın sağlıksız olduğunu gösterir.

Su, saçlarınıza temas ettiğinde saç gözeneklerinin içine girer ve suyu emmesini sağlar. Eğer saç tellerinizin en dış katmanı zarar görünüş ise suyu saçınızın içine işler. Bu da saçınızın ağırlaşarak suyun dibine çökmesine neden olur. Bu nedenle saç tellerinizin sağlığını korumak için düzenli olarak saçlarınıza maske uygulayın ve saçınıza ısı ile zarar verecek makinaları çok kullanmamaya çalışın. Saç sağlığınız için beslenmenize ve uyku düzeninize de dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Tatil bavulunun olmazsa olmazları Forever New’de başlıklı makalemizde forever new yaz modası ve yaz modası hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir