Selülitlerinize Kuru Fırçalama ile Savaş Açın!

Yazar 4 Nisan Salı 2017

Kılcal damar çatlakları, gözle görülür cilt çatlakları ve her kadının kabusu portakal kabuğu görünümlü selülitler yaz mevsimi öncesinde gözünüze daha fazla batmaya başladıysa çoktan önlem almanın zamanı gelmiştir. Tabi ne kadar önlem almaya çalışırsak çalışalım selülitler konusunda mucize etki yaratacak sihirli bir değnek henüz keşfedilmedi. Beslenme ve hayat tarzımızı değiştirmediğimiz sürece selülitlerimizi taşımaya devam edeceğiz.

Bol su tüketmek ve egzersiz yapmak dışında başka neler yapabiliriz?

Selülit ve çatlak problemi olan ciltler için en etkili soyma tedavisi kuru cilt fırçalama oluyor. Fırçalama tekniğini her gün banyodan önce düzenli olarak uyguladığınızda sadece vücudunuzdaki ölü ve ölmekte olan hücrelerin ortadan kaldırılmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda etkilenen bölgelerdeki kan akımını ve lenf sisteminin biriken toksinleri ortadan kaldırma kabiliyetini artırırsınız. Özetle; kuru cilt fırçalama ile cildinizi soyup, kılcal damarlarınızı canlandırıyorsunuz lenf sisteminizi uyararak oluşması muhtemel selülitleri de önlemiş oluyorsunuz.

Fırça alırken keçi tüyü, at kılı ya da sebze lifleri gibi doğal kıllardan yapılmış olanlar öneriliyor…  Fırçayı, problemli bölgelerin üzerinde kalbe doğru bir ya da iki kere sürtün. Mesela basen ve popoda yukarıya doğru fırçalama yapın. Midede biraz daha nazik şekilde saat yönünde dairesel fırçalama yapın. Fırçalama seansını takiben yaptığınız duş veya banyonun ardından selülit önleyici losyon, yağ veya nemlendirici vücut kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Kapak fotoğrafı: Unsplash

Bir önceki yazımız olan Vücudunuzu yaza Hilton İstanbul Bomonti’de hazırlayın başlıklı makalemizde bakım, hilton bomonti spa ve spa uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir