Sivilce ve Lekelerinizi Kapatmanın İpuçları

Yazar 24 Şubat Cuma 2017

Fotoğraf: Pexels

Yüzünüzde beliren ani kızarıklık, sivilce veya eski bir güneş lekesi özel bir gününüzde can sıkıcı olabilir. İşte size kısa sürede izleri ve lekeleri kapatmanın sırları…

Sivilcenizi kapatmak için öncelikle cildinizi yağ dengesi sağlayan bir ürünle temizleyin ardından nemlendiricinizi veya makyaj bazınızı yüzünüze ince bir tabaka ile uygulayın. Cildinizin nemli olması kapatıcıyı daha rahat uygulamanızı sağlar. Çünkü cildinizdeki sivilcileri kapatmanın asıl amacı, rengi eşitlemek ve uygun bir kapatıcı veya fondötenle pürüzsüz görünüm elde etmektir.

Fondöteninizi sivilceli alan hariç hafif fırça darbeleri ile cildinize uygulayın. Sivilceli alana ise temiz parmak uçlarınızla kapatıcınızı uygulayın. Tampon hareketlerle iyice sürmeye çalışın. Sivilcenizi kapattıktan sonra fazla nemi almak için kağıt mendili yine tampon hareketlerle sivilcenin üzerine uygulayın. Kapatıyı sabitlemek için ise kalın bir fırça yardımı ile transparan pudranızı tüm yüzünüze uygulayın. Böylece parlamayan ve daha doğal görünümlü bir makyaj elde edersiniz.

Bu işlemi cilt lekelerinizde de kolayca uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan NUXE'la Parizyen Bakım Deneyimi başlıklı makalemizde bakım yağı, cilt bakımı ve dermokozmetik hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir