Solgun ve cansız cildinize veda edin!

Yazar 22 Ekim Pazartesi 2018

Güneş, deniz, hava kirliliği ve çevresel koşullar, etkisiyle ortaya çıkan ciltte kuruluk, matlaşma, sıklık kaybı ve kırışıklıklar kabusa dönüşmeden önlemini alabilir, kış aylarında cildinize gerekli bakımı yapabilirsiniz. Dr. Serpil Alan, cildimizin ışıl ışıl ve sıkı olması için tercih edilen etkili yöntemlerle ile merak edilenleri anlattı.

Değişen hava koşulları, sert rüzgarlar cildin kış aylarında canlı bir görünümde olmasını engeller. Üstelik kış aylarında yapılan cilt bakım hataları da zorlu hava koşullarına eklenince cildin matlaşması kaçınılmaz olduğunu ve yaşın ilerlemesiyle birlikte deride kolajen ve elastik liflerin özelliğini kaybeder. Yaş ilerledikçe ciltteki hyaluronik asit miktarının azaldığını söyleyen Dr. Serpil Alan, bunun sonucunda yüzde belirli bölgelerde yapısal ve hacimsel kayıplar, bunun sonucunda da kırışıklıklar, ve yaşlanmaya bağlı karakteristik çukurlar oluşur diye açıkladı. Dolgu uygulamalarının, yüzdeki yaşa bağlı çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nemi geri vermek ve gençleştirmek için yapıldığını belirten Dr. Serpil Alan  “30’lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kurudur.  Göz çevresinde ilk ince çizgiler belirmeye başlar. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir. Yaşlanma süreci cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için gerekli olan hyaluronik asit miktarının  zamanla azalması ile başlayan bir süreçtir. Aslında hyaluronik asit, bağ dokumuzda üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir maddedir ve birçok besinden de alınabilir. Ancak tıbbi araştırmalar, gıdalarla alınmasının bağ dokusu içindeki miktarını anlamlı bir oranda değiştiremediğini göstermektedir” dedi.

Yıllar içinde eksilen hyaluronik asidin sonucu olarak görülen kırışıklık ve nem kaybına uygulanan Işık Dolgusu’nun, özel içeriği sayesinde cildi nemlendirilmesi, antioksidan koruma ve cildi yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir yöntem olduğunu vurgulayan Dr. Serpil Alan “Işık Dolgusu  esas olarak içeriği patentli ‘resilient’ hyaluronik asit olan ve cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren yepyeni bir konsept. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta içeriği. Bu içerik patentli hyaluronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır. Amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yeniden yapılandırma yanı sıra hücre yenilenmesini de sağlıyor.  Sonuç olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini arttırıyor, deri canlanarak parlaklaşıyor ve ışıltısını geri kazanıyor. Yüz, boyun ve dekolte bölgesinin onarımı ve yenilenmesi, ayrıca el üstünde yapılan gençleştirme uygulamaları için de kullanılıyor. Etkisi ortalama 6-8 ay olup, bu süre sonunda tekrarlanmalıdır” diye belirtti.

Cildinin gerginliğini geri kazanmasını, cildinde gençleşme ve aydınlanma hissi yaratmak isteyenler için etkili sonuçlar veren mezoterapi uygulamalarının tercih edilmesini söyleyen Dr. Serpil Alan: “Revitacare Cytocare S Line, içeriğindeki mikro besinler, ilgili enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek sağlıklı, aydınlık ve genç bir görünüm sağlarken doğal pH değerine yakın formülü ile erkekler ve kadınlar için her cilt tipine ve gençten olgun cilde her yaşa uygun.  Bu uygulama derinlemesine ve yüzeysel sinerjik etkisiyle anti aging ürününden fazla etki ederek cildin tam ve kusursuz gençleştirilmesine, ince çizgilerin doldurulması, cildin aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Formülündeki çapraz bağlanmamış hyaluronik asit ve gençleştirici kompleks CT50 ile yüz, boyun ve el üstüne uygulamalar yapıyoruz. Cilde uyguladığımız bir diğer mezoterapi ise hyaluronik asit ve ct50 cilt gençleştirme kompleksinden oluşan özel formül Revitacare Cytocare 532. Bu mezoterapi uygulaması; ince çizgilerin dolması, epidermisi pürüzsüzleştirme, cildin ışıltısının artırılması, oksitleyici ajanlardan koruma özelliğiyle yaşlanmaya karşı cildi onarıyor, canlandırıyor ve koruyor. İnce ifade çizgilerinin düzeltilmesi, ton ve elastikiyetin artırılması, cilt neminin normal düzeye getirilmesi, cildin ışıltı kazanması, belirgin ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı oluyor. Her iki mezoterapi uygulamasının uzun süre kalıcı olabilmesi, etkili sonuç vermesi ve cildin yoğun bir şekilde gençleşmesinin sağlanması için 3 haftada bir kez olmak üzere 3 seans yapılması uygun olur” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gıdalardan gelen güzellik Sephora'da... başlıklı makalemizde doğal içerikli dermokozmetikler, kozmetiki cilt bakımı ve sephora cilt bakım ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir