Sürdürülebilir Güzellik: H&M Conscious Exclusive 2017 Koleksiyonu

Yazar 29 Mart Çarşamba 2017

Güzellik ve çevreye duyarlı bir dünya, H&M Conscious Exclusive 2017 koleksiyonunun özünü oluşturuyor. Koleksiyondaki her bir parça çevreye duyarlı, sürdürülebilir malzemelerden üretiliyor.  Özel anlar için yaratılmış olan bu koleksiyon 20 Nisan’dan itibaren dünya çapında 160 H&M mağazasında ve online’da, Türkiye’de ise sadece H&M Zorlu, İstinye Park ve Ankara CEPA AVM mağazalarında satışta olacak.

Koleksiyonun global lansmanı Los Angeles’ta yıldızlar geçidi gibi bir geceyle yapıldı. Chrissy Teigen, Orlando Bloom, Hailey Baldwin, Kate Mara, Sasha Lane ve Lucky Blue Smith gibi isimlerin katıldığı gecenin ev sahibi ise kampanyanın yüzü olan ünlü süpermodel Natalia Vodanova’ydı. H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson: ” Conscious Exclusive hayal etmek, hem karakterli hem güzel parçaları yaratmak için bir fırsat. Tıpkı BIONIC® ile yarattığımız plise elbise gibi, sürdürülebilir malzemelerle nelerin mümkün olduğunu görmek büyüleyici’’ diyor.

Kampanyanın reklam yüzü ve global olarak yardım kuruluşları arasında bağlantı kuran dijital bir platform olan Elbi’nin kurucusu olan Natalia Vodianova ise koleksiyon için “H&M Conscious Exclusive koleksiyonu, en iyi stilin gezegenimiz hakkında nasıl bu kadar duyarlı olabileceğini ve onu gelecek için nasıl koruyabileceğimizi ortaya koymakta.  Çevreye duyarlı sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş ve önümüzdeki mevsimlerde de giymek isteyeceğiniz tutku dolu bir koleksiyon”diyor.

Conscious Exclusive kadın koleksiyonundaki her bir parça, baharın tazeliğini ve sürdürülebilirliğin ruhunu içeriyor. Örneğin, tamamı deniz kenarlarındaki atık maddelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen bir polyester olan BIONIC®’ten üretilmiş olan, akıcı kıvrımlara sahip uçuşan elbise gibi. Koleksiyondaki aksesuarlar da tamamı deniz kenarlarındaki atıklardan geri dönüştürülerek üretilen balıkçı ağından çanta ve geri dönüştürülmüş camdan üretilen sıra dışı küpeler gibi sürdürülebilir seçenekler sunuyor. Conscious Exclusive koleksiyonu, erkek parçalarının yanı sıra ilk kez çocuklar için de, sıra dışı ama sofistike, birbirinden güzel ürünler sunuyor. Ayrıca ilk kez, tek başına ya da eşsiz bir koku meydana getirmek için birbirleriyle karıştırılarak kullanılabilen üç çeşit ekolojik unisex parfüm yağından oluşan bir set sunuluyor.

Conscious Exclusive, H&M’in daha sürdürülebilir bir gelecek hedefinin temel bir parçası. H&M’in bütün ürünleri içerisinde bugün yüzde 26’lik bir kısım çevreye duyarlı malzemelerden üretiliyor ve bu oranın her yıl arttırılması amaçlanıyor. H&M, 2020 senesi itibariyle kullandığı tüm pamukların yüzde 100’ünün sürdürülebilir olmasını hedefliyor. 

Global tanıtım gecesine ait fotoğraflar galerimizde…

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir