The Body Shop’tan yepyeni bir vegan ürün: Matte Clay Fondöten

Yazar 21 Ağustos Pazartesi 2017

Güzellik kaynağı olarak dünyanın kendisinden ilham alan, her ürünü ile doğa ve yüzde yüz hayvan dostu olan The Body Shop’tan, daha temiz bir cilt görünümü sağlayan, kalıcı, kapatıcı ve inanılmaz hafif yepyeni bir ürün olan Matte Clay Fondöten!

%100 vegan olan ürün 9 farklı renk seçeneğine sahip

Makyajlı ya da makyajsız iyi ve güzel hissedebilmek kadınların en doğal arzusu. Doğal bir görünüm elde etmek ve varla yok arası bir makyaj için ilk seçim yapılması gereken ürün ise fondöten.

40 yıldır doğayı korumayı ve doğaya saygıyı ilke edinerek hareket eden The Body Shop, gerçek, doğal ve sürdürülebilir güzellikten yola çıkarak %100 vegan ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek Matte Clay Fondöten‘i yarattı.

Cilt arındırıcı çay ağacı içeriğine sahip, matlaştırıcı ghassoul kiliyle zenginleştirilmiş,  Matte Clay Fondöten, cildin görünümünü kusursuz hale getirirken, gözeneklere zarar vermeyerek cilde 24 saat boyunca nefes aldırıyor. Cildi pürüzsüz bir görünüme kavuştururken diğer yandan temiz tutma özelliğine sahip ürün, cildin kontrolünü elinize almanızı sağlıyor. Özellikle yağlı ve hassas ciltler için bir cankurtaran görevi üstlenen ürün cilt parlamasının da önüne geçiyor.

9 farklı ton seçeneği bulunan bu yeni ürün, The Body Shop’ın renk düzenleyici damlalarıyla harika bir uyum gösteriyor ve mat dokunuşundan taviz vermeden mükemmel cilt tonunu yakalıyor. Bu yeni ürün aynı zamanda gözenekleri tıkamıyor (Komedojenik değildir).

Kenya’dan Gelen Güzellik: Yerel Ticaret Ürünü Olan Çay Ağacı Yağı

Güçlü bir anti-bakteriyel olan çay ağacının arındırıcı özelliğini bu derece etkili kılan şey, ‘Terpen’ adı verilen içeriği. Bu içerik, çay ağacında oldukça yoğun bir şekilde bulunuyor.

Matte Clay Fondöten, Kenya Dağı Milli Parkı’nın eteklerinden toplanan etkili çay ağacı yağıyla üretiliyor. Çay ağacı yaprakları, doğal anti-bakteriyel özellikleri ile ünlü, en kuvvetli ve yüksek kaliteli bitki yağını üretmek için elle toplanıyor ve 12 saat içinde buharla damıtılıyor.

The Body Shop’ın Kenya Organik Yağ Üreticileri Birliği ile yaptığı ticaret 550’den fazla yerel çiftçiye sabit gelir sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mimi Choi'den optik illüzyon etkisi yaratan makyajlar başlıklı makalemizde makyaj, optik illüzyon ve sıra dışı makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir