Viola Chan for Oleg Cassini 2019 Koleksiyonu

Yazar 12 Mart Salı 2019

Baharın taze esintisini hissetmeye çok yaklaştığımız, ilham veren göz alıcı detaylara daha çok odaklandığımız son günlerde özel etkinliklerin hazırlıkları hızlanıyor.

Oleg Cassini’nin ikonik kreatif direktörü Viola Chan , özel geceler için özgün bakış açısı ve hayranlık uyandıran tasarım yetenekleriyle 2019 trendlerini yorumlayarak hazırladığı yeni koleksiyonunun son dokunuşlarını tamamlıyor. Viola Chan for Oleg Cassini 2019 Abiye koleksiyonunun göz kamaştıran parçalarının her birinde kaliteli kumaşlar, usta el işlemelerinin eseri incelikli detaylar ve kadın vücudunu daha yakından tanıyan kalıplar öne çıkıyor. Doğadan esinlenen naif renklerle özgüveni yüksek kalıpları, geçmişe ve zamansız trendlere bağlılıktan modern çizgilerin durmaksızın yükselişine kadar bir çok farklı detayı bir araya getiren usta tasarımcı, 2019 koleksiyonunda her kadının kendinden bir parça bulabileceği tasarımlarını beğeniye sunuyor.

Asil ve Retro : Korsajlar

Gelinlikten abiyeye ve hatta sokak stilindeki günlük parçalara kadar her özgün modelde kendini gösteren korsaj detayları , 30-40’lı yılların esintisini 2019’un modern kadınlarının dünyasına taşıyor. Üst bedeni sıkıca saran korsajlı modeller belinizin zarafetini hafifçe vurgularken sezonun en trend ve dikkat çeken görünümlerinden birini yakalamanıza yardımcı oluyor. Transparan ya da yarı transparan dekoltelerle gizemli ve etkileyici bir detay olarak ön plana çıkan korsajlar A kesimli uçuşan eteklerden cazibesi yüksek balık kesimlere kadar bir çok etek kalıbıyla da başarılı şekilde bir araya getirilebiliyor. Her model ve kalıpta farklı şekilde yorumlanıp zarafeti ön plana çıkaran korsaj detayları , naifliği ve gizemliliğiyle tüm kadınların beğenisini kazanıyor. Korsajlı modeller ; gösterişli takılar , parlak taşlı saç aksesuarları ve soft makyajlarla tamamlandığında retro etkisini artırarak sürdürüyor .

Maksimum Modernizm ve Zarafet : Halter Yaka

Omuzları kusursuz şekilde vurgularken rahat hareket etme imkanı tanımasıyla oldukça popüler olan halter yaka ve boyundan bağlamalı kesimler , 2019 ‘da trendler arasındaki yerini korumaya  devam ediyor. Her mevsime modern duruşuyla uyum sağlayan halter yakalar minimalistliğiyle göz alan sırt detaylarına da derinlik katarak eşlik ediyor. Balık formlarındaki eteklerden evaze kesimlere kadar her kalıba uygun dokunuşu kazandıran halter yakalar vücut proporsiyonunu daha orantılı ve boyu daha uzun gösterdiği için kadınların sıkça tercih ettiği modeller arasında yerini alıyor. Uzun küpeler ve ışıltılı bilekliklerle kusursuz şekilde tamamlanan halter yaka kesimine sahip modeller kendine has havası ve modernliğiyle göz kamaştırıyor.

Işıl Işıl İlham Perileri: Payetler

Payetli kumaşlar , ilkbaharın natürel ve taptaze kır davetlerinden sonbaharın ışıltısıyla nefes kesen salon etkinliklerine kadar her mevsim ve konsepte en rahat uyum sağlayan kumaşlardan. Yeni sezonun heyecanla beklenen etkinliklerinde göz kamaştırmak isteyen kadınlar , modası geçmeyen zamansız parçalardan payetlere doğru büyük bir adım atıyor. 2019’un stil ikonlarının seçimlerinde de bir adım öne çıkan payetler ; kumaşın tümünde kullanıldığında dramatik ve romantik bir aura ortaya çıkarırken , motifleri süsleyerek dinamizmi artırmaya da devam ediyor. Payetler, fark yaratan dokusuyla bütünleşen akesuarlarla tamamlandığında göz kamaştıran ilham perilerini kırmızı halı ışıltısına kavuşturuyor.

Zamansız ve Klasik: Starplez

Klasikler arasındaki yeri hiç sarsılmayan straplez kesimli modeller her yılın trendleri arasında. Gelinlik , abiye ve hatta sokak modasının da mevsimsiz ve zamansız bir parçası haline gelen straplez modeller balıktan A kesime her formla başarılı şekilde yorumlanabiliyor. Omuzların zarafetini en minimal şekilde ortaya çıkaran straplez kesimler açıkta bıraktığı boyun bölgesinin illüzyonuyla boyu daha uzun göstermeye yardımcı olurken, bel kıvrımını hafifçe saran kalıplar zarif vücut siluetini ortaya çıkarıyor. Üst kısımdan etek uçlarına kadar incelerek dağılan motiflerle hareket kazanan straplez kesimler , göğüs kısmını tam olarak sararak oturan kalıplarıyla hareket olanağını maksimuma çıkarıyor. Straplez kalıpların etkisini daha da hareketlendirerek artırmak isteyenlerin beğenisini kazanacak düşük omuz detayları da trendler arasında kendini gösteriyor. Uzun küpeler ya da gösterişli kolyelerle kolayca kombinlenebilen modern kalıplar her dönemin en elegant kadınlarının stiline imzasını atıyor.

Yıldızlaşan Detay: Kemerler ve Geometrik Drapeler

Her stile ve vücut tipine rahatlıkla uyum sağlayan, çekici kadınların siluetlerideki son dokunuşu yapan detay kuşkusuz olarak kemerlerdir. Üzerinde yer aldığı her tasarımı farklı bir formda yorumlayan kemerler bu sezonun en favori detayları arasında yerini alıyor. Her tür kumaş ve kalıpla kullanılabilen kemerler, geometrik drapeler ve desenlerle bir araya geldiğinde tamamlayıcı bir aksesuar olmaktan çıkıp yıldızlaşıyor. Farklı  formlarda kusursuz şekilde yorumlanabilen kemer detayları; düşük omuzlu, geniş balık formlu ve asimetrik boyutlu modellerle bir araya gelerek sezonun en çarpıcı görünümlerini oluşturuyor. Uygun ışıltılara sahip aksesuarlarla kombinlendiğinde farklı tarzlara sahip naif , cazibesi yüksek ve iddialı kadınların favorilerini aynı çizgide birleştirebiliyor.

Bir önceki yazımız olan IPEKYOL İlkbahar 2019 Koleksiyonu ile Sezona Naif Karşılama başlıklı makalemizde bahar sezonu, ipekyol 2019 bahar koleksiyonu ve ipekyol koleksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir