Yorgun Ciltlere Narlı Maske

Yazar 3 Şubat Cuma 2017

Nar mevsiminde olduğumuz şu günlerde nardan mümkün olduğu kadar faydalanmak gerek. Potasyum, C vitamini, demir, B1 ve B12 gibi vitaminler içeren Nar vücudumuzu yeniler. Cildinize düzenli olarak uyguladığınızda da varsa lekelerinizin rengini açar, ince kırışıklıkları siler ve gözeneklerinizi sıkılaştırır. Nar suyunda, çekirdeklerinde ve özünde bulunan kolajen ve elastin ile yaşlanma karşıtı etki gösterir. Pek çok kozmetik ürününde kullanılan narı, taze ve doğal haliyle kullanmaya devam ederek cildinizi gençleştirebilirsiniz. Ayrıca ciltteki enfeksiyonların ve aknelerin tedavisinde etkilidir. Düzenli kullanımı ile akneye müsait olan koşulları ortadan kaldırır.

Yorgun düşen ve sıkılık kaybı yaşayan cildinizi yeniden toparlamak için evde uygulayabileceğiniz kolay maske tarifleri ile hızlı sonuç almanız mümkün.

Maske 1:

Bir tatlı kaşığı yaş mayayı bir çay kaşığı nar suyuyla karıştırın. Bu karışımı her gün cildinize sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp durulayın. Ayrıca her gün bir parça buzu yüzünüzde dolaştırın.

Maske 2:

1’er tatlı kaşığı yoğurt ve yaş mayayı karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Akşamları da cildinize organik nar çekirdeği yağıyla masaj yapın. Yaz kış dışarıya çıkarken cildinize güneşten koruyucu krem sürmeyi de ihmal etmeyin.

Maske 3:

Narı iyice ezin. Ezilmiş narın içine yumurta sarısı ve bal ilave edip iyice karıştırın. Bu karışımı gözler hariç tüm cilde uygulayın. Maskeyi 15 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Haftada bir gün uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası gül suyu ile kompres yaparsanız gözenekler sıkılaşır.

Bir önceki yazımız olan Yenilenmek için; Cilde, vücuda, ruha ‘Therapia’ başlıklı makalemizde bakım, cilt bakımı ve güzellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir