Yüz Jimnastiği ile Yaşlanmayı Geciktirin

Yazar 3 Nisan Pazartesi 2017

Kırışıklık savaşında yüz jimnastiği en büyük destekçilerinizden olacak. Tabi ne kadar erken başlarsanız o kadar faydasını görürsünüz…

İşte gün içinde uygulayabileceğiniz bölgesel jimnastik reçeteleri:

Göz çevresi: Yaşlanmanın kendini hissettirdiği ilk bölge göz çevresidir. Göz kenarlarından orta ve işaret parmağınızla kaşlarınıza doğru çektirin ve gözleriniz gerildikçe göz kapaklarınızı kapatıp açın. Günde 10 saniye tekrar ederek göz çevrenizin erken kırışmasını önleyebilirsiniz.

Yanak kasları: Yanak kaslarını geliştirmek için sık sık elma yiyin. U ve X harflerini de düzenli olarak tekrarlamak yanak kaslarının gevşemesini önler. Her iki kelimede de yanaklarınızı iyice gerdirin.

Alın kırışıkları: İşaret parmağınızı alın bölgenizin ortasına koyun ve sürekli yuvarlak çizerek masaj yapın.

Gerdan sarkması: Boynunuzu iyice ileriye doğru gerdirin ve alt çenenizi üst dudağınıza doğru kaldırıp bırakın. Bu hareketi günde 10 kez tekrarlayın. İlk bir iki gün, boyun bölgenizde acıma hissedersiniz hareketi düzenli yaptıkça geçecektir.

Boyun sarkması: Sırt üstü yatak gibi yüksek bir zemine uzanın. Boynunuzu uzandığınız yerden sarkıtabildiğiniz kadar sarkıtın ve yavaşça yukarıya çekin. Her sabah ve akşam 10 kez bu hareketi tekrarlayın. (Boyun fıtığınız varsa ya da nörolojik bir hastalığınız varsa doktorunuza danılmadan yapmayın.)

Ağız çevresi: Dudaklarınızla O harfini söyleyin ve bu şekilde kalın. Başparmağınızı burnunuzun altına koyun orta parmağınızla dudak çevresine masaj yapın.

 

 

Bir önceki yazımız olan SEPHORA Gülen Ciltler Festivali Başlıyor! başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve sephora cilt bakımı kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz Yorum Yok.

Yazı Hakkındaki Düşünceniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir